Ejdarhanı Nasıl Eğitirsin [Seri]

Bu bilgisayar animasyonlu aksiyon fantezi film serisi, Hiccup Korkunç Haddock III, Berking Viking Adası'nın lideri olan Hiccup Korkunç Haddock III'ün maceralarını takip ediyor. Her ne kadar başlangıçta sakar ve zayıf bir uyumsuzluk olarak görevden alınmış olsa da, yakında ejderhalarda cesur bir uzman olarak tanınır, dişsizlerle başlayan, nadir bir gece öfke cinsinin bir üyesi, uçan montajı ve en yakın arkadaşı olarak. Arkadaşlarıyla birlikte, köyün müttefik ejderha nüfusunu evinin savunmasında, bir uçan Dragon Riders'ın lideri olarak yönetir. Naziklerin liderleri olacağı, Hıçkırık ve dişsizlerin liderleri, insanlar ve ejderhalar arasındaki barışı gerçekten sağlayacak seçimler yapmak zorunda kalırlar.
Film Sayısı: 3

Seriye Ait Film Sayısı: 3

 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1

  2010 8.1

  Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 izle, Ejderhalar Berk Adası'nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Senelerce acımasız mahlukat tarafından yağmalanan talihsiz adanın biçare yerlileri için hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları tepelemek bir nevi namus borcudur. Yetişkinlik çağına erişen genç erkeklerin yapması gereken tek şey bir ejderhayı öldürmektir. Zamanı geldiğinde köyün şefinin tuhaf oğlu Hiccup, icat ettiği tuhaf mekanizmalı silahı bir yaratığa doğrultarak onu öldürmeye yeltenir. Nadir bir türe ait olan bu ejderhayı bir türlü öldüremeyen Hiccup, hayvanı ormana götürerek serbest bırakır. Sonrasında ise aralarında sadakat ve içtenlik barındıran bir arkadaşlık gelişir.

 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

  2014 7.8

  Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 izle, Berk Adası'nda ejderha ve vikinglerin birleşmesinin üstünden beş yıl geçmiştir ve adada tam bir barış ve huzur atmosferi hakimdir. Astrid ve ekibi artık boş zamanlarını adanın yeni gözde oyunu olan ejderha yarışlarıyla geçirmekte ve kahramanlar yeni keşif gezilerine adım atmaktadırlar. Bu yolculuklardan birinde çok eski zamanlardan kalma buzdan gizli bir mağara keşfederler ve mağaranın içinde yaşayan yüzlerce vahşi ejderhayı böylece uyandırmış olurlar. Gizemli Dragon Rider'ın da büyük bir tehlike yarattığı bir savaş başladığında, iki kahramanımız Hiccup ve Toothless'a düşen barışı koruyup inandıkları şeyi savunmaları olur.

 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya

  2019 7.4

  Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya izle, Hicks, Vikinglerin ilk ejderha eğitmeni olmuş ve ejderhalar ile insanlar arasındaki barışı sağlama görevini başarıyla yerine getirmiştir. Ejderhası Dişsiz ile kazandıkları bu barış, Dişsiz'in yeni keşfi ile önemini kaybeder. Dişsiz artık tükendiğini sandığı kendi soyuna mensup bir ejderhayı keşfeder. Bu dişi ejderha vahşi ve zorludur. Tehlike bir kez daha kapıya dayandığında ve Hicks'in otoritesi sınandığında, ejderha da binici de kendi türünü korumak için önemli kararlar vermek zorunda kalacaktır...